c-vitamini-serumu
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

C Vitamini Serumu

Merhaba,

Bu hafta, sizlere Day Tox’un C vitamini serumu hakkında yazmak istedim. Yakın arkadaşım vesilesiyle tanıştığım bu ürün benim gibi cildinde düzensizlikler olan, geçmişteki sivilcelerinizden kaynaklı koyu lekeleri olup da ciltte renk dengesizliği olanlara hitap ediyor. Daha önceki yazılarımı takip edenler bilir… Kullandığım ürünlerin temiz ürünler olmasına, vegan olmasına, içeriğinde silikon / paraben / yapay renklendirme olmamasına, hayvanlar üzerinde test yapılmaması, alerjiye neden olan bileşenler içermemesi gibi özelliklere dikkat ederek ürünleri seçiyorum. Bu açıdan tüm bu kriterlerimi de karşılayan bir ürün olması, beni mutlu ediyor.

Peki, bunu nerden biliyorum?

Çünkü ürün ambalajında bu özellikler, yazılmak zorunda. Aşağıya eklediğim fotoğraftan siz de bunu görebilirsiniz. Bu ürün, Almanya’nın Hamburg şehrinde üretildiği için üreticiyle iletişime geçmek de kolay. Üreticiye mail atarak veya arayarak da detaylı bilgi almanız mümkündür. Kendi web sitelerinden sertifikalarını da ayrıca görebilirsiniz.

Ürünün temiz olup olmadığını da gördükten sonra içeriğini ve kullanımı inceleyip ürünü biraz daha yakından inceleyelim…

Day Tox – C Vitamini Serumu

Hassas ciltler dahil tüm cilt tiplerinin kullanabileceği ve hipoalerjenik olan bu C vitamini, cilt için faydalı bir antioksidandır. Cildi koruyan, parlaklık ve ışıltı veren bir etkisi vardır. Sivilce lekelerini veya ciltteki koyu lekeleri düzenleyerek cilt tonunun eşit hale gelmesini sağlar. İçeriğindeki Hyaluron, cildi sıkılaştırması sayesinde kırışıklıkları da azaltır.

C vitamini ve Hyaluron haricinde greyfurt suyu, brokoli eksteresi de bulunmaktadır. Bu da cildin esnek ve yumuşak olmasını sağlar. Serumun kullanılması ise şöyle: cildinize uygulamadan önce cildin temizlenmesi gerekiyor. Şişeyi çalkalayıp 3 veya 4 damla elinize damlatarak yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize sabah ve akşam uygulanmanız gerekiyor. Ardından kullandığınız nemlendirici varsa yine onunla cildinizi nemlendirmeye devam edebilirsiniz. Işıktan ve nemden uzak tutarak da ürünün kullanım süresini uzatabilirsiniz.

*

Diğer kullandığım kremlerim gibi bu ürün de memnun kaldığım ürünler arasında yerini almış bulunmakta. Benim gibi sivilcelerden kaynaklı düzensiz cildiniz varsa bu ürünü size de tavsiye ederim. Ben, bu ürünü douglas.de üzerinden online sipariş vererek aldım; fakat Almanya’da DM mağazalarında ve Rossmann’da da bu serum satılmaktadır. Sizin de buna benzer kullandığınız temiz ürünler varsa tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi duymaktan memnun olurum.

Bir başka yazımda buluşuncaya kadar sağlıkla ve sevgiyle kalın…

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.daytox.de/de/vitamin-c-serum.html

Follow by Email
Share