cilt-temizligi
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

Cilt Temizliği

Yeniden merhaba;

Cildimiz, bedenimizi çevresel faktörlere karşı koruyan en değerli giysimizdir. Bize düşen de cildimizi korumak ve cilt sağlığımıza özen göstermektir. Sağlıklı bir cilde ve görünüme sahip olmayı herkes ister. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu da düzenli olarak cildimizi temiz tutmaktan ve cilt bakımından geçmektedir. Benim gibi karma ve de sorunlu bir cildiniz varsa cilt bakımı bir o kadar daha önem kazanmakta. Kaç yaşına geldim; ama hala daha aknelerle mücadele ediyorum ve benim gibi birçok insan var bu dertten müzdarip olan. 🙂 Bu yazımda da sizlere Cilt Temizliği ile ilgileri deneyimlediğim ürünleri paylaşmak istiyorum.

Cilt Temizliği – Origins Checks and Balances Yüz Yıkama Jeli

Origins Checks and Balances

Tüm cilt tipleri için uygun olan bu yüz yıkama jeli, ciltteki yağı ve kuru bölgeyi temizleyerek içeriğindeki bileşenler sayesinde bir denge sağlar. Kullandığım ürünlerin içeriklerinin bitkisel olmasına dikkat ettiğim için bu ürün içeriği de bitkisel formül ile üretilmiş olması, tercih sebeplerimden biri.

İçeriğinde bulunan geniş yapraklı deniz yosunu özleri, aşırı yağ üretimine karşı koyarken; buğday proteinleri dengeleyici bir etkiye sahiptir ve ayrıca kuruluğa meyilli alanları korur. Turmalin ise kiri ve sebumu (yağ bezelerinin meydana getirdiği salgı) kolayca temizler. Bergamot, nane ve lavantaların aromaları, günlük yüz temizliğinizi tamamlar. Uygulaması ise şu şekilde: Avuç içine az miktarda sıkıp ılık suyla köpürtüyorsunuz. Göz bölgesinden kaçınarak cildinize uygulayın ve yüzünüzü iyice durulayın. Yüzünüzdeki kirin nasıl arındığını göreceksiniz. Ben, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yüz temizliğim için kullanıyorum.

Cilt Temizliği – Origins Out of Trouble 10 Minute Mask

Origins Out of Trouble

Bu yüz maskesi, Origins’in karma ve yağlı ciltler için üretmiş olduğu bir maskedir. Türkçe karşılığı olarak “sorunlu cildi kurtarmak için 10 dakika maskesi” şeklinde tercüme edebiliriz. Karma ve yağlı cilt tipleri için önerilen bir maske bu. Bir de bunun üzerine lekelerden şikayetçi iseniz bu maske, size göre. Yağın ciltte bıraktığı o parlaklığın emilmesine, gözeneklerin temizlenip ölü hücrelerden arınmasına yardımcı oluyor. Böylelikle akne oluşumunu engelliyor.

Cildinizi güzelce günün kirinden arındırdıktan sonra göz çevresi hariç yüzünüze uygulayıp – adında da geçtiği üzere – 10 dakika yüzünüzde bekletiyorsunuz ve ardından yüzünüzü suyla duruluyorsunuz. Maskeyi arındırdıktan sonra yumuşak ve nemli bir doku bırakıyor yüzde ve bıraktığı bu his, benim çok hoşuma gidiyor. Ben, bunu haftada bir uyguluyorum. Dilerseniz, cildinizin ihtiyacına göre haftada iki kere de uygulayabilirsiniz. İçeriğinde ise çinko oksit, kükürt, kafur gibi doğal bileşenlerin olması da bir diğer avantaj benim için.

Sonuç

Şimdi, cildimiz tertemiz! Nemlendirici serum ve kremlerinizi sürmek için cildiniz hazır… 🙂 Ben, bu ürünleri Almanya’daki Sephora’dan aldım. Ayrıca Douglas’ta ve Flaconi’de de satılıyor; fakat Türkiye’de nerede satılıyor bilmiyorum. O yüzden Origins’in Türkiye sayfasını yazının sonuna link olarak ekledim.

Bir sonraki yazımda da kullandığım nemlendirici serum ve kremi sizlerle paylaşacağım. O zamana dek sevgiyle kalın…

Pınar Kaya

* Kaynak: https://www.origins.com.tr/

Follow by Email
Share