cocunat-boombastic-sac-maskesi
Kişisel Bakım Defterim,  Saç Bakımı

Cocunat Boombastic Saç Maskesi

Merhaba,

Daha önceki yazılarımı okuyanlar hatırlayacaktır. Kıvırcık saça sahip birisi olarak kullandığım şampuanları ve sonrasında kıvırcıklarımı şekillendirmek için kullandığım ürünleri iki ayrı yazıda paylaşmıştım. “Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör” ve “Doğal İçerikli Şampuan ve Saç Kremi” isimli yazımda detaylı bir şekilde anlatmıştım. Bu yazımda da haftalık saç bakımımı yaparken kullandığım Cocunat markasına ait Cocunat Boombastic Saç Maskesi hakkında deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

*

Yine yazılarımı takip edenler bilirler ki; kullandığım ürünlerin vegan, içeriğinde kimyasal / toxic madde olmaması, hayvanlar üzerinde test yapmaması, doğal olması benim için önemli. Dolayısıyla satın almadan önce her şeyin içeriğini incik cıncık eden birisiyim. Cocunat markası da bu noktada beklentilerimi karşılayan, içeriklerine dikkat eden, hayvanlar üzerinde test yapmayan, benim gibi özellikle kıvırcık saçlı insanlara yönelik ürünler ürettiği için ben kullandıklarımdan gayet memnunum. Bu maskenin içeriğinde herhangi bir toxic madde, sülfat, paraben gibi maddeler yok. Bunu ambalajın üzerinde Avrupa Birliği standartlarına göre belirtmek zorunda oldukları için, ambalajın üzerindeki simgeleri de buraya koymak isterim.

Cocunat Boombastic Saç Maskesi

Solda fotoğrafını görmüş olduğunuz Cocunat’ın bu saç maskesi, benim gibi kıvırcık ve kuru saçları olanlar için tavsiye edilen bir maskedir. Amacı kuru saçları nemlendirmek ve beslemek. Nemlendirme ve besleme konusunda gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ben, haftada iki kez kullanıyorum bu maskeyi. Saçımı yıkadıktan sonra saçıma maskeyi uygulayıp yarım saat bekliyorum. Ben, bu maskeyi saçıma uyguladıktan sonra elektriklenmeyi önleyici saç havlusunu da kullanıyorum. Yarım saat sonra da saçımı duruluyorum. Durulanması kolay, saçtan da kolaylıkla arınabiliyor.

Kıvırcık ve kuru saçlara sahip olanlar olarak bir diğer sıkıntımız ise saçın kolayca kırılabiliyor olması. Yeterli nemi olmadığı için saç uçlarımız da diğer saç tiplerine göre daha çabuk yıpranıyor. Cocunat Boombastic Saç Maskesi, aynı zamanda saçı yeniliyor ve parlak görünüm veriyor. Bunu 3 aydır kullanıyorum ve saçlarım daha kolay taranıyor, daha yumuşak ve daha parlak. Saç uçlarımdaki kırıklar da azaldı, çünkü kırıkların oluşmasını önlüyor. Bu saç maskesinin dokusu kadar kokusu da mükemmel ve cezbedici.

*

Cocunat Boombastic Saç Maskesi, Cocunat’ın şampuan ve saç kremi, saç serumu, spreyi, vs. gibi memnun kaldığım ve haftalık rutinime eklediğim ürünlerden birisidir. Benim gibi kıvırcık, kuru ve kolay yıpranan saçları olanlara tavsiye ederim.

Sevgilerimle,

Pınar Kaya

Ürünün linki: https://cocunat.com/de-DE/product/einfach-boombastic

Follow by Email
Share