dalgali-ve-kivircik-saclar-icin-uc-silahsor
Kişisel Bakım Defterim,  Saç Bakımı

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör

Merhaba;

Bu haftaki yazımda sizlere saçlarımı şekillendirmede uzun süredir kullanıp memnun kaldığım Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör‘den bahsetmek istiyorum. Benim kalın telli, dalgalı bir saç tipim var ve üstelik dalgalı / kıvırcık saçlara sahip olanların da kabusu ise kabarmasıdır. Küçüklüğümden beri de savaş verdiğim şeydir, kabarması. Hem buklelerinizi korumak, hem de kabarmasını önlemek zordur. Benim gibi dalgalı / kıvırcık saça sahip olan hemcinslerimin beni çok iyi anlayacağını düşünüyorum. 🙂

Saçlarımın doğal buklelerini ve dalgasını koruyan, kabarmasını da önlemesi için çok ürün denedim bu zamana kadar. Bu zamana kadar sadece iki markadan tam anlamıyla performans alabildim. Bunlardan biri, şampuan ve saç kremini de kullandığım ve daha önceki yazımda da bahsettiğim Kristin Ess’in saç köpüğü ve saç spreyi (Kristin Ess’in şampuanını, saç kremini ve saç maskesini yazmıştım; fakat saç köpüğünü ve saç spreyini bir sonraki yazımda anlatmak istiyorum). Bir diğeri ise yazımın en başında da gördüğünüz Cocunat’ın üçlü seti. Cocunat’ın tamamen dalgalı ve kıvırcık saçlar için üretmiş olduğu bu seti de diğer kullandığım ürünler gibi tamamen doğal ve vegandır. Şimdi, size tek tek bu ürünlerin içeriklerini ve nasıl kullandığımı anlatayım.

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör – İlk Adım – Argan Yağı Serumu

Cocunat Argan Serum

Sol tarafta da fotoğrafını gördüğünüz argan yağı, tamamen doğaldır. İçeriğinde argan yağı haricinde badem, ayçiçeği, kabak ve susam yağı da bulunmaktadır. Tüm saç tipleri için uygundur. Bu serum, saçı onarmaya yardımcı oluyor.

Saçınız benim gibi kuru ve kırılıyorsa bu serum, saçlarınızın can dostudur. Saçlarınızın kırılmasını önler ve besler. Saçın parlaklığını korumasına yardımcı olup nemlendiriyor ve kabarmasını da önlüyor.

Ben, bu serumu saçımı her yıkamadan sonra ve saçım nemliyken uçlarına uyguluyorum. Uyguladıktan sonra saçınızı durulamaya gerek yoktur.

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör – İkinci Adım – Curl Booster (Bukle Güçlendirici)

Cocunat Curl Booster

Bu ürün, saç köpüklerinden farklı olarak daha akışkan bir yapıya sahip. Tam olarak köpük denemez; dokusu, saç kremi gibi. Aslında, jel diyebiliriz. Fakat; asla elde yapışkanlık hissi vermiyor. Bukleleri şekillendiriyor ve saçı da besliyor.

Bu ürünün içeriğinde de argan, hindistancevizi ve kenevir yağı bulunmaktadır. Bunun haricinde biberiye, sandal ağacı, mandalina, greyfurt, portakal, nane yağı, sardunya yağı da bulunmaktadır. Dolayısıyla saçı da nemlendirmektedir. Çok hoş ve ferahlatıcı bir kokusu bulunmaktadır. Kullanımı ise saçımı yıkadıktan sonra, nemli olarak ve yukarıdaki argan serumunu uyguladıktan sonra elime bir miktar alıp saçlarımın ortasından uçlarına doğru uyguluyorum. Tabi, sizin saçınız daha uzunsa avucunuza sıktığınız miktar da değişkenlik gösterebilir.

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör – Üçüncü Adım – Curl Spray (Bukle Spreyi)

Cocunat Curl Spray

Bu saç spreyi, buklelere esnek tutuş sağlayan ve saçınızda hemen kuruyan bir spreydir. Saçta ağırlık bırakmıyor ve birçok saç spreyinin yaptığı gibi bir topaklanma asla yapmıyor. Saçtan arındırılması da kolaydır. Saçta ağırlık yapmadığı için saçınızda sprey varmış gibi bir etki de bırakmıyor. İçeriğindeki kırmızı algler, saçı güçlendirmeye yaramaktadır; toksin içermez. Uygulaması ise saçımı yıkadıktan sonra nemliyken ilk önce yukarıdaki argan serumu ve sonrasında bukle güçlendirici jelimi saçıma uyguladıktan sonra saçımı kurutuyorum. Saçımı kuruttuktan sonra elime bir miktar bu spreyden sıkıp saçlarıma elimle uyguluyorum.

*

Bu üç adım ile saçım hem kabarmıyor, hem de doğal buklelerini korumuş oluyorum ve aksine buklelerimi daha da canlandırmış oluyor. Daha iyisi üretilene kadar bu muhteşem üçlü, kalbime taht kurmuş durumda. 🙂

Cocunat’ın bir diğer sevdiğim özelliği ise Cocunat’ın ürünlerinden satın aldığınız zaman zihinsel engelli insanlara da yardım etmiş oluyorsunuz. Cocunat, bu sosyal entegrasyonu destekleyen bir kooperatif tarafından işletilen bir firmadır. Aynı zamanda ambalajları, ürünlerin şişeleri de %100 geri dönüştürülebilen malzemelerdir. Hem doğaya, hem de insanlara katkı sağlayan böyle markaları her zaman takdir etmişimdir. Sloganları da nitekim “Daha iyi bir dünya için jest!”tir.

Bu ürünleri, ben kendi sayfasından sipariş verdim ve eve geldi. Fiziksel bir mağazaya giderek almadım. Dolayısıyla hangi ülkelerde satıldığını bilmiyorum. Yazının sonundaki paylaştığım linkten kontrol edebilirsiniz.

Sevgiler,

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://cocunat.com/de-DE/

Follow by Email
Share