dogal-icerikli-sampuan-ve-sac-kremi
Kişisel Bakım Defterim,  Saç Bakımı

Doğal İçerikli Şampuan ve Saç Kremi

Merhaba;

Bu hafta doğal içerikli şampuan ve saç kremi ile ilgili deneyimlerimi sizlere anlatmak istiyorum. Benim gibi kıvırcık, kuru, çabuk kırılan, elektriklenen ve gür saçlı olanlar bilirler ki; saçlarımızda kullandığımız ürünler, önemlidir. Bir de üzerine içeriğinde kimyasal olmayan maddeler, kıvırcık saçlar için özel üretilmesi gibi özellikler de eklenince kullanabileceğimiz ürün yelpazemiz daralıyor. Bu noktada Cocunat, imdadımıza yetişen bir marka olarak ön plana çıkmaktadır.

Daha önceki yazılarımda saçlarımı şekillendirmek için kullandığım doğal içeriğe sahip “Cocunat” isimli markanın saç şekillendirme ürünlerini paylaşmıştım. “Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin Üç Silahşör” isimli yazımda detaylarıyla anlatmıştım. Bu yazımda ise kullandığım ve deneylediğim, yine Cocunat’a ait şampuan ve saç kreminin detaylarını bulacaksınız. Doğal içerikli diyorum; çünkü Cocunat markası ürünlerinin içinde paraben, sülfat, silikon, plastik gibi maddeler bulunmaz; hayvanlar üzerinde işkence yapmaz; vegandır ve de PETA tarafından da onaylanmış bir markadır. Dolayısıyla ürünlerini de severek kullanıyorum.

O halde, sözü fazla uzatmadan doğal içerikli şampuan ve saç kremi hakkında detayları paylaşayım:

Rich Strengthening Shampoo (Zengin Güçlendirici Şampuan)

Yanda fotoğrafınızı gördüğünüz ürün, Cocunat’a ait doğal içerikli şampuandır. Kuru, kıvırcık, yıpranmış saçlar için saçları yenileyen doğal bir şampuandır.

Saçları güçlendirir, kökten uca yumuşatır ve en önemlisi de banyo sonrasında elektriklenmeyi tamamen önlüyor. Bu şampuanın sevdiğim bir diğer özelliği de saç kırılmasını azaltması; yani saçlarım daha uzun sürede kırılıyor. Bu da benim için bir artı.

Güzel kokmasının yanı sıra saçlarıma da parlaklık ve canlılık verdi. Etkisini görebilmek için hem düzenli, hem de saç kremi ile birlikte kullanıyorum. Uygulamasına gelince ise saç derime parmaklarımla masaj yaparak uyguluyorum ve böylelikle saçımın her bir noktasına temas etmesini sağlıyorum. Saçlarımın uçlarına kadar şampuanı uyguluyorum. Zaten kolaylıkla da köpürüyor ve sonrasında bol suyla duruluyorum.

Bu şampuan, doğal içerikli şampuan olduğu için ürün detaylarında hamile ve emziren kadınların, veganların, kuru / boyalı / yıpranmış saçlara sahip olan insanların rahatlıkla kullanacağı belirtilmiştir.

Rich Repair Conditioner (Zengin Onarıcı Saç Kremi)

Bu doğal içerikli saç kremi de yukarıda paylaştığım şampuan gibi doğal içeriğe sahiptir. Şampuanla birlikte bu saç kremi kullanıldığında sonuçlarını daha kısa sürede görüyorsunuz. Bu saç kremi de şampuan gibi kırılan ve yıpranmış kıvırcık saçları onaran ve kırılmasını azaltan bir saç kremidir. Yukarıdaki şampuan gibi saça parlaklık ve canlılık vermesinin yanı sıra artı bir özelliği var ki; o da saçların daha çabuk uzamasını sağlamasıdır.

Saç kreminin kokusu da şampuan gibi çok güzel ve egzotik meyve kokuyor. Saç kremini uygularken de şampuan ile saçlarımı temizledikten sonra bir miktar saç kremini saçlarımın uçlarına uyguluyorum. 5 dakika kadar beklettikten sonra saçlarımı duruluyorum. Bu saç kremi saç maskesi olarak da kullanabilirsiniz. Saç maskesi olarak kullandığım zaman da 10 veya 15 dakika bekleyip saçımı duruluyorum.

Saçımda herhangi bir ağırlık yapmıyor ve kolayca da saçımdan arınıyor. Bu saç kremini de şampuan gibi hamile ve emziren kadınların da kullanabileceği, ürün detaylarında belirtilmektedir.

Sonuç

Doğal içerikli şampuan ve saç kremi kullanan ve memnun kalan birisi olarak siz de doğal şampuan ve saç kremi arayışı içerisindeyseniz Cocunat’ın bu ürünlerini tavsiye ederim. Ürünlerinin doğal olmasının yanı sıra ürünleri gönderdikleri ambalajda da doğa dostular. Ambalajın içine koydukları koruyucu köpükler de plastik değildir. Mısırdan yapılan köpükler, lavaboya konup musluğu açtığınızda direkt olarak eriyip gitmektedir; plastik değildir. Doğayı korumayı kendilerine motto edinen firma olmaları da ürünleri kadar benim kalbimi fetheden bir diğer özelliktir. Bir başka yazımda görüşmek üzere…

Sevgiler,

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://cocunat.com/de-DE/product/pack-rich-de

Follow by Email
Share