elektriklenme-karsiti-sac-spreyi
Kişisel Bakım Defterim,  Saç Bakımı

Elektriklenme Karşıtı Saç Spreyi

Merhaba;

İlk yazımda sizlerle kullandığım saç bakım ürünlerini paylaşmıştım. Bu yazımda da saçımı yıkadıktan sonra kullandığım Elektriklenme Karşıtı Saç Spreyi ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Yukarıda da fotoğrafı görünen bu ürün, Kérastase’ın kıvırcık ve dalgalı saçlar için ürettiği Kérastase Discipline (Kérastase Disiplin) koleksiyonundan “Spray Fluidissime” isimli bakım spreyi. Bu saç bakım spreyi, elektriklenme karşıtı bir üründür. Saçın akışkanlığını denetleyip saçın kurutma işlemini kolaylaştırır. Elektriklenme karşıtı olduğunu söylemiştim; saçınıza uyguladığınız andan itibaren 72 saate kadar saçın statik elektriğini ve kabarıklığını azaltıyor.

Elektriklenme Karşıtı Saç Spreyi – Kullanımı

Saçlarınıza ısıl işlem uygulamadan önce saç tellerinizi kaplayarak saçlarınızı koruma altına alan bir ürün. Ağırlık yapmayan bir dokusu var bu ürünün de… Saçınıza uyguladığınızda hem yumuşaklığı hissediyor; hem de parlaklılığı görebiliyorsunuz. Saçlarınızı yıkayıp saçınızın nemini aldıktan sonra fön makinesiyle kurutma yapmadan önce nemli saça uygulamanız gerekiyor bu ürünü. Tabi, kullanmadan önce de şişeyi çalkalamanızı tavsiye ederim. Nemli saçınıza uyguladıktan sonra durulamanıza gerek yok. Saçınızı tutamlara ayırıp saç uçlarına kadar bu spreyi sıkarsanız daha iyi performans elde edersiniz.

Elektriklenme Karşıtı Saç Spreyi – İçeriği

İçeriğinde silikon, paraben, sülfat yok; ama salisilat var. Salisilat, salisilik asidin tuzudur. Türlü alkollerle etkileşime giren bir ester olduğu için bu ürünün içeriğinde haliyle alkol de var. Benim için tek olumsuz yanı içeriğinde bir çeşit tuz ve alkol olması. O yüzden bu ürünü çok sık kullanmamaya özen gösteriyorum. Bu ürünü saçımın doğal kalmasını istediğim ve köpük kullandığım zamanlarda uygulamıyorum. Değişiklik yapmak istediğim zaman – mesela fön makinesi veya maşa ile saçımın ısıya maruz kalacağı zamanlarda – kullanmaya özen gösteriyorum. Onun haricinde kullanmaktan memnun kaldığım bir ürün.

Elektriklenme Karşıtı Saç Spreyi Beklentimin ötesinde

Kullanmaya başlamadan önce ürün tanıtımında söylenenler, bana iddialı gelse de Kérastase biz dalgalı ve kıvırcık saçlıların elektriklenme olasılığını da düşünüp ortaya güzel bir ürün çıkarmış. Kullanmaya başladıktan sonra gerçekten işe yaradığını gördüğüm bir ürün oldu. Ben, bu ürünü Frankfurt’ta “Basic Hair Shop” isimli sadece saç üzerine ürünler satan mağazadan aldım. Onun haricinde Sephora Avrupa, Douglas gibi mağazalarda da Kérastase’ın ürünleri satılmaktadır. Türkiye’de de hepsiburada.com’da satışı olduğunu gördüm. Aynı zamanda Amazon’da da satılmaktadır. Yazının sonundaki kaynakta linkleri bulabilirsiniz. Sizler de umarım memnun kalırsınız.

Sevgiler,

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.kerastase.com/

* Kaynak 2: https://www.kerastase.com.tr/

* Kaynak 3: https://www.hepsiburada.com/kerastase-discipline-fluidissime-isi-koruyucu-sac-spreyi-150ml-p-HBV000000OSMB?magaza=mycosmetic

* Kaynak 4: https://www.douglas.de/

Follow by Email
Share