NYX Eyeliner
Kişisel Bakım Defterim

EYELINER CANAVARI

Benim gibi eyeliner delisi misiniz? Haydi, toplanalım… 🙂

Bu yazımda kullandığım eyelinerı sizlere anlatacağım. Özellikle göz makyajını çok seven ve eyelinerdan bıkmayan biriyim. Kozmetik mağazalarında elimin ilk gittiği ürün, eyeliner ve hepsini denemek istiyorum. 🙂 Yıllardan beri de eyeliner, benim için vazgeçilmezimdir. L’Oréal, Maybelline, Max Factor, Flormar, Revlon, Mac, Sephora gibi birçok markanın eyelinerını deneyip içinde memnun kaldığım üç marka olmuştur bu zamana kadar. Bunlardan biri Flormar, diğer Sephora’nın tattoo eyelinerı ve şuanda da kullandığım ve hepsinin üzerini çizmeme sebep olan NYX Epic Ink Liner… Daha iyisi icat edilene kadar benim için en iyisi ve benim gözbebeğim budur! 🙂

Yazının başında resmi de görülen son zamanların favori eyelinerın hem siyah, hem de kahverengi olmak üzere iki renk çeşidi mevcut. Benim kullandığım siyah renkli olanı. Bu şeker, suya dayanıklı bir ürün. Kalemin ucu gayet yumuşak, ince ve çok kolay sürülebiliyor; ayrıca suya dayanıklı (waterproof). Yoğun pigmentli bu eyelinerı sürerken, sorunsuz bir akış sağlıyor. İçerğinin vegan olması da gönlümü fetheden bir başka özellik.

Daha önce kullandığım diğer eyelinerlarda şöyle bir durumla karşılaşmıştım: eyelinerı sürdüğüm anda kuruyup tekrar üzerinden geçmek istediğimde soyuluyordu. NYX’in bu eyelinerında böyle bir şeyle karşılaşmadım; bu da beni memnun eden bir diğer özelliği. Ayrıca birçok eyelinerda karşılaştığımız durum ise gözümüze uyguladıktan sonra doğal bir görüntüye sahip olmaması ve gözümüzde kaba durmasıdır. Özellikle bu üründe böyle bir durum söz konusu değil. Görüntüsü de gayet doğal duruyor.

Suya dayanıklı olması, kolay sürülebilmesi, kalem ucunun yumuşak olması gayet güzel özellikler olmasına rağmen beğenmediğim tek yanı, gün içinde uzun süre kalıcı olmaması. Sephora’nın tattoo linerı kalıcılık konusunda daha iyiydi mesela bana göre. Tabi, şunu da belirtmek isterim ki; herkesin cilt yapısı farklı olduğu için benim gözümdeki duruşu ile bir başka insanın gözündeki duruşu, ciltteki kalıcılığı aynı olmaz. Bu göz farları, rujlar, rimeller, föndoten gibi ürünlerde de geçerli.

Sonuç

Severek kullandığım bu ürünü, sizlerle de paylaşmak istedim. Yazının sonunda bu ürün ile ilgili linkleri bulabilirsiniz. Gözde nasıl durduğunu merak ediyorsanız gözüme uyguladığım bu eyelinerın aşağıda da fotoğrafını paylaşıyorum.

Sevgiler,

Pınar Kaya

Linkler

Follow by Email
Share