Glamglow Eyeboost Eye Mask
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

Göz Çevresi İçin Maske

Merhaba;

Daha önce göz altındaki koyu halkalardan müzdarip olan birisi olarak “Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler” isimli bir yazı paylaşmıştım. O yazımda da uzun zamandır kullanıp memnun kaldığım bir göz kreminden bahsetmiştim. Bu hafta da sizlere göz çevresi için ayda bir veya iki kere uyguladığım Göz Çevresi İçin Maske ile karşınızdayım. Söz konusu olan önceki yazımda, Glamglow’a ait kullandığım göz kremini anlatmıştım. Kullandığım göz çevresi için maske de yine aynı markaya ait.

Göz kremi gibi belli bir süredir deneyimlediğim ve memnun kaldığım ürünlerden biridir bu maske de…  Gelelim, ürünün detaylarına…

Glamglow Eyeboost Reviving Eye Mask (Glamglow Eyeboost Canlandırıcı Göz Maskesi)

Glamglow Göz Maskesi

Yazının başında da fotoğrafı görünen bu maske, aynı göz kremi gibi, tüm cilt tiplerine uygun olan bir maskedir. Göz kremini de sadece göz altlarınızda değil, tüm göz çevrenizde kullanabildiğiniz gibi bu maske de tüm göz çevresinde etkili olan bir maskedir. Soldaki fotoğrafta, cildime uyguladığım halini görmektesiniz. Paket içeriğinden metalik renkte, tek parça halinde bir maske çıkmaktadır ve bu maske, tek kullanımlıktır.

İçeriğinde koni çiçeği (Echinacea purpurea) özü, pirinç özü, papatya çiçeği özü, huş ağacı özü, kahve tohumu yağı, yosun özü, mantar özü, ketencik tohumu yağı, Hyaluronik asit bulunmaktadır. Mantar özü ve yosun özü, göz çevresindeki kuruluğu giderir ve ince çizgileri azaltır. Hyaluronik asit ise göz çevresindeki nem artışını sağlar. Tüm göz çevresini canlandıran ve enerji veren bir maskedir.

Maskeyi göz çevrenize uygulamanız için göz çevrenizin temiz, makyajdan arındırılmış ve kuru olması gerekir. Göz maskesini göz çevresinize güzelce hizalayarak 10 dakika boyunca cildinizde bekletiyorsunuz. 10 dakika sonra maskeyi göz çevremizden alıyoruz ve göz çevremizde maskeden geriye bir serum kalıyor. Bu serumu da göz çevrenize masaj yaparak yediriyorsunuz.

Tek kullanımlık olmasına rağmen performansına göre de gayet bir fiyatı var. Ben, bu ürünü 8 Euro gibi bir fiyata Sephora’nın fiziksel mağazasından almıştım. Göz kremi ile birlikte ayda bir veya iki kere kullandıkça faydasını ve etkisini görmekteyim. Sizin de göz çevreniz için uygulayıp memnun kaldığınız uygulamalar varsa benimle de paylaşmanızı rica ederim.

Sevgiler,

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.glamglow.com/

* Kaynak 2: https://www.flaconi.de/pflege/glamglow/eyeboost/glamglow-eyeboost-reviving-eye-mask-tuchmaske.html

Follow by Email
Share