gozlerimin-etrafindaki-cizgiler
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler

Merhaba;

Göz altındaki koyu halkalar, yorgunluk görüntüsü ve ince çizgiler, birçok kadın gibi benim de yakındığım konulardan biridir. Bu sebeple bir göz kremine ihtiyacım vardı. Bu göz kremi hem bütün göz çevresi için kullanılacak bir krem, hem koyu halkaları ve yorgunluk görüntüsünü azaltabilen, hem nemlendirici, hem de yaşlanma karşıtı bir krem olmalıydı.  Aynı zamanda da – daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi – içeriği bitkisel olmalıydı bir de üstüne… Nemlendirme için ayrı, koyu halkalar için ayrı, yaşlanma karşıtı için ayrı ayrı krem kullanmayı seven bir insan değilim; nitekim uğraşamam da o kadar. 🙂 Bu haftaki yazımın konusu da Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler için uzun zamandır kullanıp memnun kaldığım göz kremi. Sizlerle de tecrübemi paylaşmak isterim.

Yazının başında da fotoğrafı görünen ürün, Glamglow markasının göz kremi. Tam ismi; “Brighteyes Illuminating Anti-Fatigue Eye Cream”, Türkçe karşılığı ise “Parlak Gözler Yorgunluk Giderici Göz Kremi”dir. Glamglow, Hollywood artistleri için ürün üretmekle bu işe başlamış ve sonrasında dünya geneline yayılan bir marka. (Ben, göz kremi haricinde yüz maskesini de kullanıyorum. Onu da bir başka yazımda anlatırım.) Bu markanın yüz maskesi gibi göz kremi de bence gayet başarılı. Gelin, şimdi bu şirin ambalaja sahip göz kreminin özelliklerini inceleyelim:

Glamglow Brighteyes Illuminating Anti-Fatigue Eye Cream

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu göz kremini sadece göz altlarınızda değil; tüm göz çevrenizde kullanabilirsiniz. Göz altlarınız için ayrı krem, geri kalan göz bölgeniz için ayrı krem kullanmanıza gerek yok.

Göz çevrenize sürdüğünüz anda ışıl ışıl bir görünüm sağlayıp koyu halkaları aydınlatıyor. Diğer kullandığım ürünler gibi bu ürün de bitkisel içeriklere sahip. İçeriğindeki kafein; koyu halkaları, donuk ve yorgun görünümü azaltır. Linoleik asit, karpuz, elma ve nergis özleri ise göz bölgesinin nem bariyerini onarıp, yorgunluk belirtilerini önlemeye yardımcı olmaktadır. Peptitler ise tüm göz çevresindeki kırışıklıkların ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı oluyor.

Uygulaması ise ben, kremi gece yatmadan önce göz çevresine masaj yaparak sürüyorum. 4 ay oluyor bunu kullanmaya başlayalı. Kısa sürede göz çevremin canlandığını, koyu halkalarımın, ince çizgilerimin azaldığını gözlemleyebiliyorum. Bitince, kullanmaya devam edeceğim ürünler listesinde başı çekiyor.

Gözlerimin Etrafındaki Çizgiler – Sonuç

Bu kremi kullanmaya başlamadan önce uygulamaya başladığım ve hala daha da devam ettiğim bir diğer şey ise haftada üç kez makyaj pamuğunu soğuk sütle ıslatarak her iki gözüme koyup 15 dakika bekletiyorum. Soğuk süt de cilde çok iyi geliyor. Bir de ayda bir yine Glamglow’un göz çevresi için olan maskesini uyguluyorum (göz çevresi için olan maskesini de anlatacağım). Bu krem ile birlikte bu uygulama, benim göz çevreme çok iyi geldi. Bir ürünü almadan önce siz de ihtiyaçlarınızı, beklentilerinizi belirlerseniz eğer aldığınız ürüne hem boşa para vermemiş olur, hem de kullandığınız üründen tatmin olursunuz. Sizin de deneyip memnun kaldığınız başka uygulamalar var ise benimle paylaşırsanız, memnun olurum…

Sevgiler,

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.glamglow.com/

* Kaynak 2: https://www.sephora.de/gesichtspflege/art-der-pflege/augenkontur/brighteyes-anti-fatigue—eye-cream-P3813054.html

*Kaynak 3: https://www.sephora.com.tr/glamglow-brighteyes-illuminating-anti-fatigue-goz-kremi-p3813054/

Follow by Email
Share