hindistan-cevizi-bronz-pudra
Kişisel Bakım Defterim,  Kozmetik

Hindistan Cevizi Işıltılı Pudra

Merhaba;

Bilindiği üzere hindistan cevizi birçok alanda uzun yıllardır kullanılan ve bilinen bir üründür. Özellikle kadınlar olarak vücut, saç ve cilt bakımında sıkça kullandığımız ürünler arasında yer almaktadır ve birçok da faydası bulunmaktadır. Yüksek oranda yağ içeren, E vitamini açısından zengin olan hindistan cevizi kurumuş ve neme ihtiyacı olan ciltlerin onarılmasında birebirdir. Hindistan cevizi, benim de gerek saç bakımı, gerek cilt bakımında, gerekse de makyaj malzemelerinde sıkça kullandığım ürünler arasında yer almaktadır.

Bu haftaki yazımda, size kullandığım Hindistan Cevizi Işıltılı Pudra hakkında anlatmak istiyorum. Kullandığım her ürünün tamamen doğal olması, vegan içeriğe sahip olması, hayvanlar üzerinde test yapılmaması ve mümkünse ambalajının da geri dönüşebilen ambalajlardan olması benim için önemli olduğu için satın almadan önce mutlaka araştırarak ve bana hitap eden ürünü almaya özen gösteriyorum. Kullandığım bronzlaştırıcı pudra, The Body Shop’ın ürünlerinden biridir.

*

Ek olarak; The Body Shop’ın kurucusu olan Anita Roddick’in insan hakları aktivisti ve güçlü bir feminist olması, Greenpeace ile işbirliği yaparak balina avcılığının acımasız uygulamaları ile mücadele etmek için kampanya başlatması, tipik kapitalist şirketlerin belirlediği “güzellik” kavramına karşı olması, hindistan cevizinin bulunduğu Samoa’daki yerel ailelerin gelir elde etmesine de yardımcı olması, aile içi şiddete karşı kampanya başlatılması, yenilenebilir enerjiyi teşvik etmeleri gibi daha birçok önemli konulara destek vermesi, hayvanlar üzerindeki testlere tamamen karşı olmaları; yani kısaca The Body Shop’ın özünün aktivizm kökenli olması ve sosyal değişim için öncü olması, bu markanın ürünlerini tercih etme sebebimdir. Şimdi, size kullandığım ürünün detaylarını anlatmak isterim.

Coconut Bronze Glistening Glow Powder (Hindistan Cevizi Işıltılı Pudra)

Yazının en başında pudranın fotoğrafını görmektesiniz. Tatlı mı tatlı iki ayrı renge sahip pudranın içeriği hindistan cevizi yağı ile zenginleştirilmiştir. İçeriğinde gliserin, soya yağı, limon, Sklerocarya Birrea tohumu yağı bulunmaktadır. Kullandığım ruj ve göz farları da naturel tonlarda olduğu için bu doğal tonlara sahip pudraya bayıldım adeta. Yüzünüze sürdüğünüzde doğal bir görünüm ve hafif ışıltı veriyor. Bazı pudra ve allıklar, ciltte ağırlık bırakıyor; bunda böyle bir durum söz konusu değil. Ciltte kolayca dağılabiliyor. Ambalaj içeriğinde pudra için kendine ait pudra pedi bulunmaktadır; fakat ben pudra pedini kullanmıyorum. Fırça ile cildime uygulamayı tercih ediyorum. Açıkçası fırça ile sürmek daha kolayıma geliyor. 🙂

Bu pudranın ambalajının %100 geri dönüştürülebilir olması, bu ürünü üretirlerken hayvanlar üzerinde test yapılmamış olması, tamamen doğal renklere sahip olması ve güzel kokması, cildime alerji yapmaması nedeniyle sevdiğim ürünler arasında yerini almıştır. Daha iyisini bulana kadar favorim budur. Sizin de vegan içerikli kullandığınız ürünler varsa önerilerinizi almak isterim.

Sevgiler,

Pınar Kaya

*Kaynak1: https://www.thebodyshop.com/de-de/make-up/bronzer/coconut-bronze-schimmerpuder/p/p003596

*Kaynak2: https://www.thebodyshop.com.tr/coconut-bronze-isiltili-pudra-p-d-89366

Follow by Email
Share