iki-markanin-karsilastirilmasi-alliklar
Kişisel Bakım Defterim,  Kozmetik

İki Markanın Karşılaştırılması: Allıklar

Merhaba,

Bu hafta, iki markanın karşılaştırılması ve iki ayrı markaya ait allıklar hakkında deneyimlediğim bir yazı yazmak istedim.

Pandemi hala daha hayatımızı etkilerken, makyaj yapıp maske takmadan dışarı çıkmayı özlerken, süslenip püslenmeyi özlerken “hayaller küçücük de olsa cafeye gitmek, gerçekler ise evde oturmak” olduğu bir zamandan geçiyoruz. “Zaten evdeyim, ne gerek var süslenmeye” deyip de elbiselerimin ve makyaj malzemelerimin örümcek ağı bağlamasına izin vermiyorum. 🙂 Kendimi daha dinamik ve enerji dolu hissetmek için ayna karşısına geçmeye üşenmiyorum. Size de tavsiye ederim…

Neyse, lafı uzatmadan sadede gelelim. 🙂 Daha önceki yazılarımda maskara ve rujlarla ilgili iki ayrı karşılaştırma yazısı yazmıştım. Bu hafta ise iki markaya ait kullandığım allıklarla ilgili karşılaştırma yazısı yazmak ve kişisel deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Coconut Bronze Glistening Glow Powder (Hindistan Cevizi Işıltılı Pudra)

The Body Shop - Cocunat Bronze

İlk ürün, yanda fotoğrafını gördüğünüz The Body Shop’a ait pudradır. Tamamen vegan içerikli bu ürün, tamamen pastel tonunda ki; allıklarda en sevdiğim tonlar pembemsi tonlar yerine daha doğal görünümlü renk tonlarıdır ve soldaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi iki ayrı renk tonuna sahiptir.

Bu da yüzde dengeli bir geçiş oluşturmaktadır. Hem bronz, hem de taze bir görünüm verdiği için tercih edilen bir üründür. Dokusu yumuşak olmakla birlikte yeterince ince olmasa da herhangi bir ağırlık hissi hissetmiyorsunuz.

Tek beğenmediğim kısmı, kutu içeriği çok fazla zengin değil. İçeriğinde sadece fotoğrafta gördüğünüz ped bulunmakta ki; ben bunu kullanmıyorum. Fırçayla yüzüme uyguluyorum. Diğer beğenmediğim kısmı ise kalıcılığının az olmasıdır. Gün boyunca ciltte kalmıyor ve hemen dağılıyor. Şöyle ki; sabah yüzüme sürdüğümde öğlen gibi cildimden gitmiş oluyor.

Bunları göz önünde bulundurmadığımızda dokusu, rengi, kokusu, ışıltısı harika. Cildimde görmeyi sevdiğim bir ürün ve ciltten arındırılması da kolay.

Chanel Joues Contraste (Chanel Kontrast Yanaklar)

Chanel Allik

Bir sonraki ürün ise Chanel’in ikonik allığı. Bu ikonik allık, piyasaya ilk sürüldüğünde 7 renkten ibaretken zaman içerisinde renk yelpazesi de zenginleşti. Bendeki tonu, yine şeftali tonlarında doğal görünüme sahip bir renk. Renk kodu, 82 – Reflex olarak geçmektedir.

Bu allığın kullanımını da çok seviyorum. İpeksi ve hassas bir dokusu var ve The Body Shop’ın allığına göre dokusu daha da ince. Birçok allığı bileğinize sürüp parmaklarınızla test ettiğinizde hafif yağlı bir doku hissedersiniz. Bu üründe bu yok. Cilde uygulandığında parlaklık ve ışıltıyı bu üründe de görmemiz mümkün.

Kalıcılığı ise The Body Shop’ın allığına oranla daha önde. Daha uzun süre ciltte kalıyor ve kokusu da hoş. Kutu içeriği bakımından da zengin. Ekstra bir fırçaya ve aynaya ihtiyaç olmadan bu allığı uygulayabiliyorum. Kutusundan çıkan minik süet taşıma çantası ile herhangi bir darbelere karşı da koruma kolaylığı sağlıyor.

Eksi yanı ise içeriğinin vegan olmaması… Chanel’in allığını The Body Shop’ın allığı kadar sık değil de daha seyrek kullanmaya özen gösteriyorum.

* * *

Ben, her iki allığı da artıları ve eksileri ile severek kullanıyorum. Uzun süre kullanabileceğim ürünler olarak yerini almış durumda. Her iki allık da bakımlı görünmek isteyenler için ideal seçeneklerdir. Siz de benim gibi pastel tonları sevenler için tavsiye edebileceğim ürünlerdir.

İki markanın karşılaştırılması ile ilgili detayları allıklar için yapmış bulunmaktayım. Bir sonraki yazımda görüşünceye dek hoşça, sevgiyle ve de sağlıkla kalın…

Pınar Kaya

*Kaynak1: https://www.thebodyshop.com/de-de/

*Kaynak2: https://www.chanel.com/de/

Follow by Email
Share