iki-markanin-karsilastirilmasi-rujlar
Kişisel Bakım Defterim,  Kozmetik

İki Markanın Karşılaştırılması: Rujlar

Merhaba,

Makyaj yaparken kullandığımız ve vazgeçemediğimiz ürünlerden birisi, rujdur. Her ne kadar pandemiden dolayı taktığımız maskelerin altında süremesek de… En azından, ara sıra özlem gidermek adına evdeyken sürmüyor değilim. 🙂 Genelde rujlarda tercih ettiğim ve vazgeçemediğim renk, nude renklerdir. Renkli rujları, özellikle kırmızı ruju kullanamıyorum; bana çok fazla abartılı geliyor. Sonuçta bu, bir kişisel tercih veya alışkanlık… Dolayısıyla benim kişisel tercihim, daha az makyaj ve daha doğallıktan yana olduğu için nude renklerden kopamıyorum. Bu haftaki yazımda da sizlere kullandığım “İki Markanın Karşılaştırılması: Rujlar” hakkında kişisel deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

İki Markanın Karşılaştırılması: Rujlar, Chanel Rouge Allure Ruj

Chanel Ruj

İlk ürün, Chanel’in özel serisine ait rujudur. Renk kodu, 107; renk, bej olarak geçmektedir. İçeriğinde paraben bulunmamaktadır. Mat bir ruj olmasına rağmen ışıltılı, ipeksi bir dokuya sahip.

Dudaklarda herhangi bir ağırlık hissi oluşturmuyor. Ayrıca dudaklarım, çok fazla kuruyor ve soyuluyor. Dolayısıyla bu ruj, ihtiyacı olan nemi de sağlıyor. Gün boyu rahat bir kullanım sağlıyor. Hem spor, hem de şık kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilen bir ruj. Bu ürünün eksi yanı, fiyat bakımından diğer markalara oranla biraz daha pahalı olması.

Ayrıca rujun kabından da bahsetmeden sonraki ürüne geçmek istemiyorum. Şahsen ben, ilk olarak bu üründe denk geldim. O da şu; bu rujun dış kabı, klasik ruj kapaları gibi değil. Çünkü; bazen bu kapaklar sürekli kullanımdan dolayı çatlayabiliyor veya gevşiyor. Ama Chanel, klasik kapaktan ziyade fotoğrafta da gördüğünüz bütün bir kapak yapmayı tercih etmiş. Hafifçe bastırarak, tek dokunuşla rujun kendisine ulaşabiliyorsunuz ki; bana göre bu, bir kullanım kolaylığıdır.

İki Markanın Karşılaştırılması: Rujlar, Jennifer Lopez Inglot Ruj

Inglot Ruj

Bu ruj, Inglot’un Jennifer Lopez serisine ait bir ürün. Rengi kodu, J203 no; rengi ise dolce olarak geçmektedir. Kayısı ile şeftali tonu karışımında yine nude renge sahip bir ruj.

İçeriğinde kayısı çekirdeği yağı bulunmaktadır. A ve E vitaminleri de dudakları nemlendirmeye yardımcı olmaktadır. İçeriğinde paraben içermemektedir. Bu ruj da mat bir ruj. Farkı, Chanel’in ruju gibi ışıltılı bir yapıya sahip değil. Bu rujun uygulaması da hafif olmasına rağmen Chanel’e oranla olumsuz olarak biraz daha ağırlık hissi veriyor.  Kadifemsi bir dokusu var. Gün boyu kalıcılık sağlamaktadır. Fiyat konusunda, daha uygun.

İki Markanın Karşılaştırılması: Rujlar – Tablo

İki ürünün karşılaştırma tablosunu ise aşağıda bulabilirsiniz.

Ruj Tablo

Sonuç

Her iki ruj da kullanımını sevdiğim rujlardır. Bittikleri zaman umarım, yeniden aynı seriden bulabilirim. 🙂 Beğendiğim ürünlerde süreklilik sağlamayı seviyorum. Çünkü; cildim fazla değişikliği sevmeyen ve buna tepki veren bir cilt olduğu için devamlılık, benim için önemli. Bu rujlar, doğal ve aynı zamanda bakımlı görünmek isteyen ve de benim gibi nude renkleri seven birisi iseniz tavsiye edebileceğim rujlardır. Yeni yılınızı şimdiden, en içten dileklerimle kutlarım. Dilerim ki; yeni yıl, tüm insanlık adına güzel bir yıl olur. Bir sonraki yazımda görüşünceye dek hoşça, sevgiyle ve de sağlıkla kalın…

Pınar Kaya

Follow by Email
Share