Origins Three Part Harmony Set
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

KARMA CİLTLER İÇİN NEMLENDİRİCİ SERUM ve NEMLENDİRİCİ KREM

Merhaba;

Bir önceki yazımda cildimi temizlerken kullandığım ürünleri, anlatmış ve bunu da Cilt Temizliği” isimli yazımda paylaşmıştım. Bu hafta, bir önceki yazının da devamı niteliğinde, cilt bakımını tamamlayan nemlendirici serum ile nemlendirici kremden bahsedeceğim.

Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi karma ve sorunlu bir cildim var. Bu sebeple kullanacağım ürünü öncesinde çokça araştırarak alıyorum. Cilt temizleme sonrasında kullandığım iki tane ürün var; yine Origins’in nemlendirici serumu ve nemlendirici kremi.

Nemlendirici serum ve kremde benim aradığım özellikler; cildimi yenilemesi, otuz yaş üstü olduğum için kırışıklık karşıtı olması ve de cildimin yağını dengelemesidir. Hepsi için ayrı ayrı krem kullanmaktan hoşlanan insan değilim. Bu sebeple de bu üç özelliği bana bir arada sağlayan ürünler, öncelikli tercihimdir. Serumun ve kremin detaylarını gelin, hep birlikte inceleyelim.

Three Part Harmony Oil – İnfused Serum For Renewal, Repair and Radiance

Origins Three Part Harmony Serum

Origins’in “Three Part Harmony” serisinden bu serumun içeriğinde sülfat, hayvansal maddeler, paraben gibi maddelerin olmaması, tabiki tercih sebeplerimden. Daha önceki yazılarımı da okumuşsanız eğer içeriklerin vegan olması konusunda biraz takıntılı olduğumu fark etmişsinizdir. 🙂 Bu sebeple bu ürünlerin hiçbirinde kimyasal içerik bulunmamaktadır. Cildi yenilemeye ve onarmaya yardımcı olması ile birlikte parlaklık için üretilmiş bir serumdur. Tüm cilt tipleri için uygun olan, cildin susuzluğunu gideren, cildin nem ve yağ oranını dengeleyen bu serum, cildi rahatlatıyor.

Bu ürünün içeriğinde bulunan beyaz nergis, cildin yenilenmesine yardımcı olup cildi besler. Cildin daha parlak ve daha genç görünmesini sağlıyor; aynı zamanda da ciltteki ince çizgilerin azalmasına yardımcı oluyor. Serumun ipeksi bir dokusu var; nitekim sürdükten sonra da yumuşaklığı hissediyorsunuz. Uygulaması ise sabah ve akşam olmak üzere nemlendirici kremimden önce kullanıyorum.

Three Part Harmony Soft Cream For Repair, Renewal and Radiance

Origins Three Part Harmony Soft Cream

Nemlendirici serumumun arkasına kullandığım nemlendirici kremim de yine aynı seriden… Yenilemeye, onarmaya ve aydınlatmaya yardımcı olan bir kremdir. Karma ve yağlı cilt tipine sahip olanlar içindir.

Sürdükten sonra ciltte ağırlık yapmayan, hafif, yumuşak bir dokusu vardır. İçeriğinde bulunan Shea yağı ve E vitamini ile cildi yeniler; nergis ve mersin bitkisi ile de kollajen üretimini destekler ve cildin yapısını gözle görülür bir şekilde onararak cildin genç kalmasına yardımcı olur. İnce çizgileri ve kırışıklıkların azalmasına da yarımdıcı olmaktadır. Sabah ve akşam olmak üzere yukarıda paylaştığım serumdan sonra kullanıyorum.

Bu kremin de içeriği tamamen bitkiseldir. Shea yağı, nergis, mersin bitkisi (Latince ismi, Myrtus Communis) haricinde yasemin özü, karanfil çiçeği yağı, salatalık meyve özü, kakao çekirdeği yağı, limon, meyan kökü, elma özü, lavanta yağı, portakal yağı gibi içeriğinde cildin ferahlamasına ve rahatlamasına yardımcı doğal özler bulunmaktadır. Bu sebeple kokusu da çok güzeldir.

Cilt temizliği sonrasında cildimizi de nemlendirdikten sonra cilt bakımımızı tamamlamış bulunuyoruz. 🙂 Sevgiyle kalın…

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.origins.de/

* Kaynak 2: https://www.origins.com.tr/

Follow by Email
Share