kristin-ess-sac-bakim-urunleri
Kişisel Bakım Defterim,  Saç Bakımı

Kristin Ess Saç Ürünleri

Herkese merhaba,

Bloğumda artık bundan sonra yurtdışında yaşadığımız deneyimler haricinde kullandığım ve deneyimlediğim cilt bakımı, saç bakımı ve kozmetik ürünlerini de sizlerle paylaşacağım. O zaman ilk yazıma başlıyorum. 🙂

Bu yazımda size kullandığım saç bakım ürünlerinden Kristin Ess Saç Ürünleri hakkında deneyimlerimi anlatacağım. Ben de Kristin Ess ile Frankfurt’taki kuaförüm Gökhan Bey’in vesilesi ile tanıştım. Dalgalı ve kabarmaya yatkın, kalın telli, kuru, neme ihtiyaç duyan ve çabuk kırılan bir saç yapım var. Benim gibi saçı dalgalı veya kıvırcık, bir de üstüne saçları kabarıp elektriklenenler, neler çektiğimi tahmin ediyordur. 🙂

Yves Rocher’den tutun da L’Oréal, Schwarzkopf, Toni & Guy, Nature Box’un avokado özlü şampuan ve saç kremleri gibi çok çeşitli ürünleri denememe rağmen Kristin Ess’in ürünleri kadar tatmin olduğum ve memnun kaldığım ürün olmamıştı bu zamana kadar. Ben gerek saç ürünlerinde, gerekse de cilt bakımı ürünlerinde mümkün olduğu kadar içeriğine dikkat etmeye çalışıyorum. Kristin Ess ürünlerinde paraben, silikon ve sülfat bulunmamaktadır. Sülfat, bir tuzdur ve saçı en çok yıpratan ve saça zarar veren madde de sülfattır. Bu gibi içerikler, Kristin Ess Saç Ürünleri‘nde bulunmadığı gibi hayvanlar üzerinde de testleri yapılmamaktadır.

Kristin Ess’i Tanıyalım…

Öncelikle kim bu Kristin Ess? Biraz yakından tanıyalım. Amerika’da 22 yıldır alanında uzman ve ünlü bir saç stilisti, renk uzmanı; aynı zamanda da thebeautydepartment.com’un da kurucularından biri. Kristin Ess’i kendi ürünlerini ortaya çıkarmaya sevk eden şey, herkese modern ve mükemmel saçlar yaratma fırsatı verecek uygun fiyatlı, lüks saç bakımı ve şekillendirme ürünleri koleksiyonu sunmak. Bu fikirle yola çıkarak başladı ve hangi ürünlere gerçekten ihtiyaç duyulduğuna dair bir öngörü ile Kristin Ess birçok insanın sahip olduğu temizleyiciler, saç kremleri, kuru veya ıslak şekillendiriciler, saç maskesi yelpazesini geliştirmeyi başarmış bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Bunları belirttikten sonra yukarıda fotoğrafını da görebileceğiniz bu tatlış renkli şişelerdeki ürünleri şimdi size tek tek anlatacağım.

Kristin Ess Saç Ürünleri – The One Signature Shampoo (The One Signature Şampuan)

Kristin Ess Şampuan

Yukarıda fotoğrafı görülen bu şampuan, tüm saç tiplerine uygun bir şampuandır. Saçı dipten temizliyor ve bunu hissediyorum. Bunun yanısıra saçı nemlendiren ve parlak görünmesini sağlayan bir formülü var. Bundan önce kullandığım şampuanlar ya nemlediriyordu ya da sadece parlaklık veriyordu. Bu şampuan her ikisini de yapabilen bir şampuan olmasıyla benim gönlümü fethetti. Saçın doğal lipitlerini koruyup saçı yıpratmadan temizliyor. Bir de inanılmaz güzel bir kokusu var. Yıkadıktan sonra 1 – 2 gün o kokusu kalıyor.

Kristin Ess Saç Ürünleri – The One Signature Conditioner (The One Signature Saç Kremi)

Kristin Ess Saç Kremi

Bu ürün, yukarıdaki şampuanın saç kremi. Aynı seriden olduğu için bu saç kremi de tüm saç tipleri için uygun bir kremdir. Saçı besler ve nemlendirir. İçeriğindeki formülü sayesinde saçı parlak ve pürüzsüz bırakır. Saçın kolaylıkla açılmasına yardımcı olur. Çok hafif bir yapısı var; kullandığım diğer saç kremlerindeki o ağırlık hissi bunda yok. En önemlisi, saçımdan kolayca atabiliyorum; yani durulanması da kolay. Saçı yumuşacık yapıyor ve kalıntı bırakmıyor.

Kristin Ess Saç Ürünleri – Reconstructive Moisture Mask (Yapıcı Nem Maskesi)

Kristin Ess Saç Maskesi

Bu maske de tüm saç tipleri için uygun bir maskedir. Bu maskeyi ben, haftada 1 kez uyguluyorum ve benim için yeterli oluyor. En sevdiğim özelliği saçıma uygularken kolaylıkla dağıtabiliyorum; yumuşak bir dokusu var, saçımda ağırlık hissi vermiyor. Benim gibi kuru ve neme ihtiyaç duyan saçlar için birebirdir. Çünkü bu maske saçın nem dengesini koruyarak kökten uca saçı tedavi eden bir maskedir. Eğer zamanım kısıtlı ise 10 veya 15 dakika gibi bir süre yeterli oluyor; ama vaktim varsa yarım saat ile 40 dakika arasından bekletip yıkayıp çıkıyorum. Şampuan ve saç kremi gibi bu maskenin de kokusu çok güzel.

Kendi adıma konuşuyorum; bu ürünleri kullanmaya başladığım ilk günden itibaren farklılığı hissetmeye başladım. Tam anlamıyla performans elde etmek için ürünleri uzun süre kullanmak gerekiyor. Bu ürünlerden ben memnun kalmaya devam ediyorum; fakat herkesin saç yapısı farklı olduğu için siz belki bu markanın başka koleksiyonundan veya tamamen bambaşka markadan memnun kalırsınız. Saçınızı en iyi siz tanıyorsunuz; bu sebeple seçeceğiniz ürünlerin saçınızla uyumlu olması önemlidir.

Dolayısıyla saçınızla uyumlu olabilen, saçınıza iyi gelen ürünleri seçmenizi tavsiye ederim. Dalgalı ve kıvırcık saçlı hemcinslerim için ek tavsiyelerim ise saçınızı banyo sonrasında havlu ile kurulamak yerine eski veya kullanmadığınız tişörtünüz ile kurulamanızdır. Saçlarınızın yıpranma ve kırılma süresini uzatır. Ayrıca mümkün olduğu kadar banyodan sonra değil de saç kreminizi sürdükten sonra saçınızı taramanızı tavsiye ederim. Ben, bazen unutup banyodan sonra tarasam da benim gibi kuru ve kırılmaya müsait saça sahip olanların yapmaması gereken bir işlem. 🙂 Tarak seçiminiz de önemli… Kalın uçlu, geniş aralıklı tarakları tercih etmenizi tavsiye ederim. Küçük aralıklı fırça gibi taraklar da saçınızın kırılmasına yardımcı olur.

Kristin Ess Saç Ürünleri – Nereden Bulabilirim?

Peki, “yukarıdaki bu ürünleri nereden temin edebiliriz” diye sorarsanız Almanya’da yaşadığım için Sephora Avrupa (EU)’dan aldım. Sephora(EU) haricinde “Douglas” ve “Niche Beauty (Germany) – Niche Güzellik (Almanya)” isimli mağazada da bu ürünler satılmaktadır. Kristin Ess’in kendi sayfasında da online satış mevcut. Yukarıda size anlatmış olduğum bu ürünler haricinde bu markanın 20 Ocak 2020 tarihinde yeni bir koleksiyonu daha çıktı ve lansmanı yapıldı. Lansmanı yapılan bu yeni saç bakım serisi, sadece kıvırcık ve dalgalı saçı olanlar için üretilmiş bir seri. Kullanmayı merakla beklediğim bu yeni ürünün satışı şuan sadece Amerika kıtasıyla sınırlı. Muhtemelen, yakın zamanda Avrupa’ya da gelir diye tahmin ediyorum. Kıvırcık ve dalgalı saçlara özgü bu seriyi de denediğimde sizlerle deneyimimi paylaşırım. Unutmadan, yazının sonundaki kaynaklarda ilgili linkleri bulabilirsiniz.

Sevgiler,

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.kristinesshair.com/

* Kaynak 2: https://www.sephora.de/

* Kaynak 3: https://www.niche-beauty.com/en-de/shop/search

* Kaynak 4: https://www.douglas.de/Kristin-Ess/index_ba478.html

Follow by Email
Share