mavi-anemon-blue-anemone-sabunu
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

Mavi Anemon (Blue Anemone) Sabunu

Merhaba;

Bir önceki yazımda, “Doğal Sabuna Geçiş” isimli bir yazı paylaşmıştım. Bu haftaki yazım ise cilt temizliği için kullandığım doğal sabunlardan biri olan Mavi Anemon (Blue Anemone) Sabunu ile ilgili olacak. Yazının en başında fotoğrafını görmüş olduğunuz mavi anemon sabunun cildimiz için çokça faydası bulunmaktadır.

Mavi anemon sabunu, adından da anlaşılacağı üzere mavi anemon çiçeğinden üretilmektedir. Yunanca’da “tazelik”, “gençlik” anlamına gelen bu çiçeğin içinde “kinetin” isimli doğal bir bileşen bulunmaktadır ve bu madde, bitkinin hücre bölünmesine yardımcı olan bir bileşendir. Doğal yoldan yaşlılığı geciktiren ve ciltteki etkilerini yavaşlatan, cildin yenilenmesini sağlayan, cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olan bir sabundur.

Benim cildim, karma bir cilt ve yüzümde sadece t bölgesinde hafif nem var. Yüzümün geri kalanı, kollarım ve bacaklarım, neme ihtiyaç duyan ve kuru bir cilde sahip. Bu sabun, cildimin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırdı. Ayrıca karma ciltlerin en büyük sorunlarından biri de sivilcelenmeye yatkın olması ve sonrasında kalan izler… Bu izlere örnek olarak; sivilce lekelerini, güneş lekelerini ve diğer sebeplerden dolayı olan ciltte meydana gelen lekeleri de azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Ben, bu sabunu sabah ve akşam kullanıyorum. Mavi Anemon (Blue Anemone) Sabunu ile cildimi temizlerken kullandığım kremden 1 saat önce kullanıyorum. Biraz cildimde de bekletiyorum ki; cildime iyice nüfuz etsin. Ben, bu şekilde kendimce bir yöntem geliştirdim. Herkeste farklı olacağı için kendiniz için en iyi yöntemi yine kendiniz bulmalısınız.

Bu sabunu kullanmaya başlayalı, 2 ay oluyor. Cildiminin giderek pürüzsüzleştiğini ve sivilce lekelerimin azaldığını görmek, benim için mutluluk verici. Saçlarımı temizlemek için kullandığım sabun ile cildim için kullandığım bu sabun, sürekli kullanacağım sabunlar olarak yerini almış durumda. Eğer siz de bu sabunu deneyimleyenlerdenseniz, düşüncelerinizi duymaktan memnun olurum. Sağlıkla kalın…

Pınar Kaya

Follow by Email
Share