nemlendirici-serum
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

Nemlendirici Serum

Benim gibi kurudan karmaya dönük, akne oluşumuna yatkın, sorunlu ve sürekli ilgi isteyen bir cildiniz varsa ve nemlendirici krem öncesi cildinizi tazeleyen ve doğal bir serum arıyorsanız bu yazı ilginizi çekebilir diye tahmin ediyorum. Bu yazımda sizlere kullanmaya başladığım “The Ordinary” isimli markaya ait Nemlendirici Serum ile ilgili deneyimlerimi sizlere anlatmak istiyorum.

The Ordinary’yi biraz yakından tanıyalım!

Öncelikle kısa bir bilgi vermek isterim. The Ordinary, DECIEM isimli bir şirkete ait bir marka. The Ordinary ürünleri Danimarka’da üretiliyor ve ürünlerin şişelenmesi de Kanada’da gerçekleşiyor. Bu marka, The Ordinary de dahil olmak üzere tüm markalarındaki ürünlerinde sülfat, paraben, mineral yağ, metilkloroizotiyazolinon, metilizotiyazolinon, hayvansal yağlar, kömür katranı boyaları, formaldehit, cıva, oksibenzon kullanmıyor. Hayvanlar üzerinde de test yapmayan bir şirket. Bu sebeple bu firma, Çin’de ürün satışı yapmamaktadır. Bu bilgiyi de verdikten sonra artık ürüne geçebiliriz. 🙂

Nemlendirici Serum – Ürün hakkında

The Ordinary’nin %100 organik, soğuk preslenmiş ve saf kuşburnu çekirdeği yağını kullanıyorum. Bu ürünün ambalaj adı, “%100 Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil” olarak geçmektedir. İçeriğinde silikon, gluten, alkol gibi maddeler bulunmamaktadır; vegan bir üründür. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu yağ, A vitamini ve linolenik asit bakımından zengin bir yağdır. A vitamini zaten hücre yenilenmesini arttırdığı için bu yağ, yaşlanma belirtilerini ve birçok cilt problemini azaltıyor.

Yirmi yaş ve üzerinde olanlar için kullanılması tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra cildi nemlendirip besliyor ve parlak bir etki bırakıyor. Cildinize sürdükten sonra cilt hemen bu yağı emiyor ve ciltte pamuksu bir his bırakıyor. Ağır bir dokusu yok ve cildinize sürdüğünüzde o ağırlık hissi hissedilmiyor. Koku olarak, yağdaki tohumun kokusu hissediliyor; fakat bu rahatsız edici bir koku değil. Kuşburnu tohumu tamamen rafine edilmediği için ve içeriğinde de omega yağ asidi olduğu için aslında hissedilen, tohumun doğal kokusudur. Rafine edilmiş yağlarda ise koku bulamazsanız. Bu da “cildinize daha az fayda sağlar” demektir.

Ürünün kullanımı

Bu yağı günde bir kez yatmadan önce, cilt temizliğinizi yaptıktan cildinize uygulamanız yeterli. Ben bu yağı sürdükten sonra cildimin tamamen emmesini bekliyorum, 5 veya 10 dakika kadar; sonra da gece kremimi sürüp yatıyorum. Sabah uyandığımda tazelenmiş ve yumuşacık bir cilt ile uyanıyorum. Veya gün boyu cildinizin parlak ve nemli kalmasını istiyorsanız sabah kalktığınızda da cildinize uygulayabilirsiniz.

Bu yağ haricinde The Ordinary’nin %100 soğuk sıkım marula yağı, %100 organik soğuk sıkım Fas argan yağı, hodan tohumu yağı gibi çeşitleri de var. Ben bu ürünü Douglas’tan aldım. Douglas’tan ve ürünün kendi sayfasından da diğer ürünlerini inceleyebilirsiniz. Linklerini yazının sonuna eklediğim kaynaklardan ulaşabilirsiniz. Yeni yazımda buluşuncaya kadar sevgiyle kalın…

Pınar Kaya

* Kaynak 1: https://www.douglas.de/The-Ordinary/index_b5494.html

* Kaynak 2: https://theordinary.com/

Follow by Email
Share