parsel-parsel
Kitap Tavsiyelerim

Parsel Parsel

Merhaba,

Bu hafta Murat Ağırel’in yakın zamanda piyasaya çıkan Parsel Parsel isimli kitabını sizlere anlatmak istiyorum. Tamamen belgelere dayalı bu kitap, bir macera veya fantastik bir roman değil; ancak okudukça gerildiğinizi hissettiğiniz “siyasetteki yolsuzluğun kitabıdır” desem daha doğru ifade etmiş olurum. Bu kitapta yazılar, Murat Ağırel tarafından bu kitapta bizlere anlatılanlar iddia ediliyor ve bizlere de sunuluyor.

Parsel Parsel Konusu

Ankara’da bir dönem başkanlık yapan kişilerin döneminde yapılan usulsüzlükler, çevresindeki kişilere peşkeş çekilen araziler, para harcanıp da atıl durumda kalan işletmeler, çevresindeki kişilerin aldığı ihaleler ve nasıl ihya oldukları bu kitapta Murat Ağırel tarafından güzelce anlatılmıştır. Kitaptaki iddiaya göre “Allah, Din, Kitap” diyenlerin bu halkın paralarını nasıl çarçur ettiklerini okuyacaksınız bu kitapta. Kitabı okudukça adaletsizliği de göreceksiniz. Murat Ağırel’in iddia ettiği bu olaylar, tamamen suç. Bir tanesi bile başka bir ülkede dile getirilse ilgili kişinin tüm siyasi hayatı sonsuza kadar biter ve yargılanır. Oysa ki; bizim ülkemizde yargılanmayı bırakın, ödüllendiriliyor adeta…

Benim ve benim gibi okumak için emek sarf eden o kadar çok insan var ki… Yıllarca dirsek çürüttük, çabalayıp çalıştık, arkamızda dayımız olmadan zar zor bir yerlere geldik. Mühendis bir çift olarak eşimle benim Türkiye’deyken yapmak istediğimiz birçok projemiz vardı. Hiçbir şirketten destek veya yatırım alamadık. Oysaki; ne kadar da kolaymış(!) Hiçbir vasfı olmayan, eğitimi olmayan insanlar, hemen nasıl da kolayca şirket kurup milyonluk ihale alabiliyormuş. Ömrümüz boyunca belki zor göreceğimiz ve telaffuz edemeyeceğimiz paraları nasıl da kolaylıkla kazandıklarını okuyacaksınız. Murat Ağırel’in iddiasına göre tüm belgeleriyle, tarihleriyle, isimleriyle okuyacaksınız hem de… Murat Ağırel, tüm detaylarıyla yapılan yolsuzluğu Parsel Parsel isimli bu kitabında herkesin anlayabileceği bir dilde yazmış.

*

Kitabı okurken adeta sinirden yüreğim sıkışsa da tek kelimeyle harika bir kitap! Bir vatandaş olarak bu kitabı hem okudum, hem de çevreme okutuyorum. Her vatandaş, bu kitabı okumalı ve de okutmalı… Kitabın ilk sayfasından son sayfasına kadar her bir kelimesi, altı çizilecek türden. Bu tarz kitapları okumayı seviyorsanız ve de yeni bir kitap arayışı içindeyseniz herkese şiddetle tavsiye ederim.

Sevgiler,

Pınar Kaya

Follow by Email
Share