uc-markanin-karsilastirilmasi-maskara
Kişisel Bakım Defterim,  Kozmetik

Üç Markanın Karşılaştırılması: Maskara

Merhaba,

Birçok kadının makyaj yaparken kullandığı ürünlerden bir tanesi, maskaradır. Çok fazla makyaj yapan biri değilim; fakat yüzümde hiçbir şey yoksa bile kirpiklerime maskara uygulamayı severim. Bu hafta, Üç Markanın Karşılaştırılması: Maskara isimli bu yazımda kendi deneyimlerime göre artılarını ve de eksilerini sizlerle paylaşmak isterim. Kullandığım ve bu zamana kadar sizlerle paylaştığım her ürün, vegan içeriğe sahip ve doğal ürünlerdi; fakat bu üç markaya ait maskaralardan sadece bir tanesi vegan içeriklidir. Nitekim, yazının ilerisinde göreceksiniz. Şimdi, gelin bu ürünleri birlikte inceleyelim.

Üç Markanın Karşılaştırılması: Maskara – Chanel Inimitable Waterproof Mascara

Chanel Maskara

İlk ürünümüz, Chanel’in çok boyutlu, suya dayanıklı maskarası. Bu ürün, kullanmayı sevdiğim ürünlerden bir tanesi; çünkü suya dayanıklılığı benim için önemli. Suya dayanıklı olmayan maskaralar, genelde yüzümde kalıcı olmayıp günün ilerleyen saatlerinde akıyor. Bu ürün ise gün boyu kalıcılığa sahip, kirpiklere hacim veriyor.

Tüm cilt tipleri ve kontakt lens kullananlar için de uygun olan bu maskaranın uygulanması da kolay. Fırçası, birçok markayla kıyaslandığında yumuşak. Kirpiklerde topaklanma veya yapışma yapmıyor.

Çok fazla uygulamanıza gerek kalmadan daha ilk seferde kirpiklerdeki yoğunluk ve hacim fark ediliyor. Kullandığım renk, siyah ve renk kodu “10 Noir” olarak geçmekte. Bu ürünün benim için tek eksi yanı, gün sonunda makyajı temizlerkenki kısmı. Kirpiklerden arındırmanız, diğer markaların maskaralarına göre daha zorlu.

Üç Markanın Karşılaştırılması: Maskara – Nars Climax Mascara

İkinci sıradaki ürünümüz Nars’ın o meşhur climax maskarası. İlk deneyimleyişim ve kullanışım. Tamamen vegan içerikli olmasa da sülfat, paraben ve fitalat içermiyor. Rengi, siyah ve yoğun. Fırçası, Chanel’in fırçasına göre daha yumuşak. Uygulaması kolay, kirpiklere canlılık ve hacim veriyor. Bu maskarada da topaklanmaya şahit olmadım. Gün sonunda makyajı temizlerken de kirpiklerden kolaylıkla çıkabiliyor.

Fakat; bu ürün, suya dayanıklı olmadığı için kirpiklerimde gün boyunca Chanel kadar kalıcı olmuyor. Daha gün ortasında akmaya başlıyor. Diğer eksi bir yanı ise kirpiklerimde hacim oluşturmak için birkaç defa uyguluyor olmam. Chanel gibi daha ilk seferde o etkiyi vermiyor. Dolayısıyla benim kirpiklerimde uzun süre tutuş sağlamıyor. Dolayısıyla kullanım açısından Chanel, kadar memnun kaldığım bir ürün değil. Bir de beni tatmin etmeyen bir diğer nokta, bu ürün için tüm cilt tipleri ve kontak lens kullananlar için uygun olup olmadığının nedense firma tarafından belirtilmemiş olması… Bittiği zaman yeniden kullanmayı düşündüğüm ürünler arasında değil.

Üç Markanın Karşılaştırılması: Maskara – The Body Shop Super Volume Mascara

The Body Shop Maskara

The Body Shop’ın ürünlerini seviyorum; çünkü tüm ürünleri vegan içeriğe sahip. Bu maskara, Chanel ve Nars’a göre daha uygun fiyatlı. Performansı da bir o kadar güzel. Nars ile kıyaslayacak olursam gözüm kapalı bu maskarayı tercih ederim.

Bu maskaranın en sevdiğim özelliği, suya dayanıklı olmamasına rağmen gün boyunca gözümden akmaması… Tutuşunu ve dağılmamasını seviyorum. Tüm cilt tipleri ve kontak lens kullananlar için de uygun bir maskaradır. Bu maskara da diğer yazmış olduğum maskaralar gibi siyahtır. Topaklanmayan, yumuşak, hacim veren ve içerisindeki marula yağı ile de kirpiklerin uzamasına yardımcı olan formülü var.

Fırçası, Nars’ın fırçası kadar yumuşak değil. Bir de fırçasının şeklini sevmiyorum. Solda da gördüğünüz üzere fırçanın burgulu bir yapısı var. Dolayısıyla kirpiklerime uygularken biraz uğraşmam gerekiyor. Onun haricinde hem fiyat, hem de performans açısından tatmin edici.

* * *

Kullandığım bu üç markayı tamamen kendi deneyimlere göre değerlendirdim. Belki, sizin deneyimleriniz ve memnuniyetiniz benimle aynı olmayacaktır. Sizin de fikirlerinizi veya memnun kaldığınız başka markalar varsa duymaktan ve tavsiyelerinize göre deneyimlemekten memnuniyet duyarım.

Sevgiler,

Pınar Kaya

Follow by Email
Share