Türk Bayrağı
Yurtdışı Deneyimlerimiz

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!

Yurt dışında olmamız bayramımızı kutlamamıza engel değil…

“Özgürlüğün de, eşitliğin de, adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir” demiş önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bugün, sadece bir çocuk bayramı değildir; bugün Türk Milleti’nin iradesini, bağımsızlığımızı temsil eden I. Büyük Millet Meclisi açılmış ve Türk Milleti’nin egemenliği ilân edilmiştir. Meclis, padişaha kul olmamanın ve demokrasiye doğru atılan adımın en önemli sembolüdür.

Çocukları meta veya cinsel obje olarak gören birçok din tacirine karşılık daha yıllar öncesinden çocuklara bayram armağan eden dünyadaki tek liderin ilkelerini ve fikirlerini anlarsak eğer ülke olarak bir yol kat edebiliriz. Topraklarımız ki; nice medeniyetlere ev sahipliği yapmış, zengin bir kültürümüz ve tarihimiz varken ülkemizi en iyi seviyeye çıkarmak her Türk vatandaşının asli görevidir!

Ülkemizden kilometrelerce uzakta olsak da ulusal egemenliğimizin 100. yılında, her bayramlarda olduğu gibi, bugün de kalbimiz ülkemizle birlikte… Onun ilkeleriyle yetişen biz, Atatürk çocuklarının ve küçük kardeşlerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! Daha nice yüz yıllara hep birlikte… Ne mutlu Türk’üm diyene! 

Atatürk

Yazan: Pınar Kaya

Follow by Email
Share