yumurta-beyazi-gozenek-maskesi
Cilt Bakımı,  Kişisel Bakım Defterim

Yumurta Beyazı Gözenek Maskesi

Bu hafta, yakın arkadaşımın bana hediye etmiş olduğu ve uzun bir süredir kullanıp da deneyimleyip memnun kaldığım bir üründen bahsetmek istiyorum. Bu ürün, The Skinfood markasına ait bu maske, Yumurta Beyazı Gözenek Maskesi olarak geçmektedir. Tamamen doğal ürünlerden elde edilen ve içeriğinde herhangi bir toksik madde, paraben, mikroplastik, sülfat gibi maddeler bulunmayan bu maske kadar üretici firma da etkileyici.

The Skinfood, 1957 yılında Güney Kore’de kurulmuş olan bir marka. Bu markanın en önemli özelliği, yukarıda da belirttiğim gibi ürünlerde doğal içerik kullanarak cildin doğal yollarla iyileşmesini sağlamak. Aynı zamanda da çevre dostu olmaları, ürünlerin de sürdürülebilir yetiştirme yöntemlerine göre yetiştirilmesi ve de çiftçileri destekleyen bir üretici olmaları. Frankfurt’a taşındıktan sonra Güney Kore’den gelen bir çift ile tanıştık. Güney Koreli arkadaşıma da sorarak bu markayı ve ürünlerini ondan da dinledim. Bu kadar derin bir şekilde araştırmamın sebebi, yediğimiz yiyecekler kadar kullandığımız ürünlerin de önem teşkil etmesi. “Ne yersen osun” sözü, bende “Ne yersen ve ne kullanıyorsan osun” dur. Dolayısıyla bir ürünü kullanmadan önce içeriği ve markanın geçmişi de dâhil olmak üzere her şeyi incik cıncık ederim. Şimdi biraz da ürünü inceleyelim…

Yumurta Beyazı Gözenek Maskesi

Solda tarafta bu maskenin fotoğrafı bulunmaktadır. Benim gibi karma cilt tipi olanlara, problemli cildi olanlara ve de yağlı cilde sahip olanların kullanabileceği bir maskedir. İçeriğinin en önemli ana maddesi, yumurta akıdır. Dolayısıyla içeriğinde bol miktarda amino asit ve albümin bulunmaktadır. Bu da kirden dolayı tıkanan gözeneklerin temizlenmesini, küçük kırışıklıkların yumuşamasını, cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Bunun haricinde iltihap önleyici bir etkisi vardır. Bu da sivilce oluşumunu engelliyor.

Dokusu ise fotoğrafta da görüldüğü gibi kremsi ve satenimsi bir dokusu var. Aynı zamanda çok da güzel kokuyor. Bu maskeyi düzenli kullanmak için bir rutin oluşturulması gerekiyor. Ben, bu maskeyi haftada iki kez kullanacağım şekilde günlerimi belirledim. Çünkü düzenli kullanımda o etkisini hissedilmektedir. Kullanmadan önce cildimi günlük kirden arındırdıktan sonra göz çevreme ve dudak çevreme temas etmeyecek şekilde boyun bölgesi de dâhil olmak üzere yüzüme eşit miktarda uyguluyorum. 10 veya 15 dakika sonra ılık suyla cildimi maskeden arındırıyorum. Maskeyi temizledikten sonra kremsi dokusunu cildinizde de hissediyorsunuz; çünkü geriye yumuşacık ve kirden arınmış bir cilt kalıyor. Bu maskeyi düzenli olarak kullanmaya devam ettikçe cildimin daha da pürüzsüz hale geldiğini gözlemleyebiliyorum.

*

Sonuç olarak, arkadaşım sayesinde başka güzel bir ürünle tanıştım. Türkiye’deyken bir türlü düzeltemediğim cildim, şu iki senede resmen dönüşüm geçirmiş durumda. Daha önce yazdığım “Cilt Temizliği” isimli yazımda Origins’e ait cilt temizleme jelini ve maskeyi paylaşmıştım. Bu maske de o kullanmaya devam ettiğim ürünlerle birlikte sürekli kullanacaklarım arasında yerini almış durumda. Eğer problemli bir cildiniz varsa ve maske arayışı içindeyseniz, bu maskeyi tavsiye ederim. Sizin de yeni keşfettiğiniz, içeriği doğal olan, toksik madde içermeyen bir ürün var mı? Benimle paylaşmanızdan memnuniyet duyarım.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın,

Pınar Kaya

Kaynak: https://www.skinfood-germany.de/alle-produkte/skinfood-egg-white-pore-mask

Follow by Email
Share